MENU

Wręczanie upominków to idealny sposób na podkreślenie uczuć względem obdarowywanej osoby i potwierdzenie, że jest dla Ciebie ważna. Jaki prezent wybrać na rocznicę ślubu? Niespodzianki mają to do siebie, że oprócz intencji, z jaką są dawane, liczy się w nich kreatywność. Oto przegląd oryginalnych upominków na jubileuszowe rocznice.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego rocznica ślubu jest ważna?
  • Pomysłowe prezenty na obchody godów – ciekawe inspiracje

Dlaczego rocznica ślubu jest ważna?

„Udane małżeństwo wymaga wielokrotnego zakochiwania się zawsze w tej samej osobie” M. McLaughlin

To ważna data. Symboliczny moment zapisany w cyfrach, który zmienia życie dwojga ludzi. Wszystkie rocznice ślubu są tak samo ważne i powinno się je obchodzić w wyjątkowy sposób. Im dłużej jesteś mężem lub żoną, tym coraz trudniej jest znaleźć czas na świętowanie każdej rocznicy. A przecież to dzień, który powinien być żywy we wspomnieniach. Celebrowanie razem ma w sobie ukryty sens i pomaga relacji w:

  • pielęgnowaniu uczucia – zbliża i pokazuje, że jesteście dla siebie najważniejsi na świecie,
  • zatrzymaniu się na chwilę – świętowanie rocznicy udowadnia, że w codziennej rzeczywistości Wasze małżeństwo jest priorytetem,
  • oderwaniu się od monotonii życia – nietypowo spędzony dzień to idealny sposób na odświeżenie codzienności,
  • miejsce na komunikację i refleksję – rozmowa, podsumowanie i wyznaczanie nowych celów pokazuje, że związek żyje i ma się dobrze.

Wycieczka do Paryża we dwoje to świetny pomysł, ale pamiętaj, by dopasować prezent do rocznicy, rodzinnego budżetu i preferencji małżonka. Czasem jest niewielka, ale nietypowa rzecz jest lepsza – wywołuje emocje i radość.

Pomysłowe prezenty na obchody godów – ciekawe inspiracje

Prezenty dopasowane do nazwy rocznicy ślubu to jeden ze sposobów na obchodzenie jubileuszu. Na drugą rocznicę ślubu możesz wybrać wspólne warsztaty robienia na drutach. Na kwiatowe gody idealne będą lekcje z florystyki, a cukierkową rocznicę możecie spędzić razem na robieniu własnych lizaków w autorskiej manufakturze.

Nazwy rocznic ślubnych

1 rocznica – papierowa

2 rocznica – bawełniana

3 rocznica – skórzana

4 rocznica – kwiatowa lub owocowa

5 rocznica – drewniana

6 rocznica – cukrowa

7 rocznica – wełniana

8 rocznica – brązowa

9 rocznica – gliniana lub blaszana

10 rocznica – cynowa

11 rocznica – stalowa

12 rocznica – jedwabna

13 rocznica – koronkowa

14 rocznica – kości słoniowej

15 rocznica – kryształowa

20 rocznica – porcelanowa

25 rocznica – srebrna

30 rocznica – perłowa

35 rocznica – koralowa

40 rocznica – rubinowa

45 rocznica – szafirowa

50 rocznica – złote gody

55 rocznica – szmaragdowa

60 rocznica – diamentowa

65 rocznica – żelazna

70 rocznica – kamienna

75 rocznica – brylantowa

80 rocznica – dębowa

Pierwsza rocznica ślubu – papierowa

Pierwsze 365 dni za Wami. Kup bilety na wspólne warsztaty czerpania papieru – to żmudny proces, który uczy cierpliwości i zaangażowania. Tak jak wspólna podróż przez życie. Innymi formami ciekawego i oryginalnego prezentu na pierwszą, papierową rocznicę ślubu będą:

  • wspólny kurs kaligrafii,
  • oprawiona okładka gazety z Wami w roli głównej,
  • zestaw pościeli imitujący pogniecioną strukturę papieru.

Piąta rocznica ślubu – drewniana

Tyle lat razem zobowiązuje. Co kreatywnego można podarować w prezencie ukochanej osobie na drewniane gody? Gadżety związane z Waszymi pasjami i podkreślające wspólnie przeżyte chwile, w eleganckim, drewnianym pudełku. Oryginalną formą pomysłu jest olśniewający komplet sztućców, zamknięty w zgrabnym i gustownym opakowaniu. Ciekawe jest to, że zarówno samo drewniane pudełko, jak i upominkowe sztućce mogą prezentować wygrawerowane życzenia, motto lub przesłanie. Taka indywidualna personalizacja łyżeczek i opakowania z niesztampowym grawerem to pamiątka na całe życie. Upominek w takiej formie może stanowić w przyszłości wielopokoleniowy, rodzinny skarb. Praktyczną formą prezentu z okazji piątej rocznicy ślubu są także warsztaty renowacji mebli lub drewniany, stylowy zegarek na rękę.

Dziesiąta rocznica ślubu – cynowa

10 lat to pierwsza dekada wspólnego życia i okazja do celebracji rocznicy ślubu. Zestaw dwóch cynowych kielichów to oryginalny prezent, który ozdobi Waszą witrynę w salonie, ale lot widokowy samolotem we dwoje to już niezapomniane przeżycie, którego nikt Wam nie odbierze. A może zorganizujecie sobie z tej okazji własny kącik SPA na tarasie? Wystarczy zainwestować w odpowiednią wannę (nie musi to być cynkowana balia), by wieczorami korzystać z relaksującej, wspólnej kąpieli pod chmurką.

Dwudziesta rocznica ślubu – porcelanowa

Po 20 latach wspólnej, małżeńskiej wędrówki warto spróbować czegoś nowego. Porcelanowa rocznica będzie nuda, jeśli ukochanej ofiarujesz zestaw do kawy z Ćmielowa, ale jeżeli zabierzesz ją na strzelnicę lub zapiszesz na kurs wyrobu glinianych naczyń, to już będzie coś. Weekendowe zwiedzanie we dwoje może okazać się czasem, który Was zbliży do siebie. W zakładach bolesławieckiej Ceramiki Artystycznej razem możecie stworzyć swój własny wzór miłości, odbity na filiżance lub talerzu.

Dwudziesta piąta rocznica ślubu – srebrna

To już ćwierć wieku razem. Kiedy się cieszyć wspólnym czasem jak nie teraz? Dzieci są już duże, a Wy w końcu macie czas na wspólne hobby. Kreatywnym pomysłem na obchody srebrnych godów będą:
kurs tańca,
romantyczna kolacja dla dwojga, połączona z degustacją win,
lot paralotnią dla dwóch osób,
koncert w Europie Waszego ulubionego artysty.

Trzydziesta rocznica ślubu – perłowa

Perłowe gody to czas na odkrywanie kuchni, ale zupełnie z innej strony. Degustacja japońskiego sushi lub wieczorny spektakl w teatrze połączony z kolacją w restauracji serwującej francuskie menu to przepis na miłą i spokojną celebrację we dwoje. Ona ucieszy się z prezentu w postaci eleganckiej, perłowej biżuterii, on zachwyci się perłowymi spinkami do mankietów. Jeśli cieszycie się dobrym zdrowiem i energią, dlaczego nie spróbować lotu balonem? Dla par ceniących sobie relaks wspaniałym prezentem będzie weekend spędzony w domku na wodzie.

Pięćdziesiąta rocznica ślubu – złote gody

Pół wieku razem minęło błyskawicznie. Złote gody to czas podsumowań i wspomnień. Refleksja i wdzięczność za bycie razem. To idealny moment na odnowienie obrączek. Odrestaurujcie aktualne lub wybierzcie zupełnie nowe. Może warto pokusić się o niebanalną, wspólną sesję zdjęciową? A gdyby tak połączyć te rzeczy razem i zorganizować dla najbliższej rodziny tajemniczą uroczystość, na której zaskoczycie wszystkich odnowieniem swoich przyrzeczeń ślubnych? Zobaczyć wszystkich tych, których kochacie razem to wzruszenie na miarę prawdziwego złota.

Sześćdziesiąta rocznica ślubu – diamentowa

Diamentowe gody to doskonały czas na relaks. Wspólny wyjazd i spacery po miejscowości zdrojowej oraz zabiegi wzmacniające organizm to coś, co Wam nie zaszkodzi. Piękna okazja na wspólne pielęgnowanie ważnych chwil. Największą wartością w tym wieku jest zdrowie i spokój. Fortepianowy koncert, wieczór w teatrze lub sesja masaży relaksujących to chwile, które mogą umilić Waszą jesień życia.

Rocznica ślubu to okazja do tego, by ukochaną osobę obdarować czymś od serca. Nie ma znaczenia czy są to grawerowane łyżeczki, czy weekend w SPA, bo liczy się pamięć i gest.
Najważniejszym prezentem na rocznicę ślubu jest to, że wciąż możecie doświadczać życia razem.

error: Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zawartości naszego portalu.